• 1401/08/02 - 08:52
  • بازدید: 3435
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
کمیته هوش مصنوعی

برگزاری کنگره بین المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی در دی ماه

ایجاد زبان مشترک میان رشته ایی مابین متخصصین مختلف بالینی و علوم محاسبات با استفاده از برگزاری مدارس تابستانی، ژورنال کلابها و جشنواره های دانشجویی هدف اصلی این کنگره است.

 

هوش مصنوعی موضوعی است که در سالهای اخیر مورد توجه سیاستمداران و پژوهشگران سراسر دنیا قرار گرفته است. استفاده روزافزون از ابرازهای هوشمند از یک سو و ظهور گفتمان هوش مصنوعی در لسان دولتمردان از سوی دیگر منجر شده است تا این علاقه و توجه دوچندان شود.

در این بین کمیته تعالی هوش مصنوعی در علوم پزشکی در راستای اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های تعالی AIMS درصدد است برنامه‌های ترویجی خود را در سطح محققان علاقه مند به هوش مصنوعی در علوم پزشکی در سراسر کشور توسعه دهد. این در حالی است که بر اساس تصمیمات سیاسی ایران بایستی بتواند تا سال 1410  جزو ۱۰ کشور برتر این حوزه در سراسر جهان باشد و از طرف دیگر هدف اصلی تعالی هوش مصنوعی کسب درآمد بالای چهار بیلیون دلار در علوم پزشکی با استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی می‌باشد.

یکی از فعالیتها این کمیته برگزاری کنگره بین المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی با عنوان AIMS2022 در هفتم لغایت نهم دیماه سال جاری میباشد. هدف اصلی این کنگره برقراری ارتباط با محققین فعال و علاقمندان حوزه و نیز شناسایی نقاط ضعف، چالشها و فرصتهای پیش رو میباشد.

 

از این رو، کنگره بین المللی هوش مصنوعی در علوم پزشکی با اجماع متخصصین علوم محاسبات و بالینی بر پایه شش محور اصلی علمی استوار خواهد بود. این محور‌ها عبارتند از:

1.                 جمع آوری و آنالیز داده‌های پزشکی

2.                 پردازش سیگنالها و تصاویر پزشکی

3.                 دورا پزشکی، رباتیک و پزشکی شخص محور

4.                 سیستمهای مراقبتی هوشمند

5.                 بهینه سازی و هوشمند سازی صنایع مرتبط با علوم پزشکی و داروسازی

6.                 فلسفه و آینده پژوهی هوش مصنوعی در علوم پزشکی       

 

لازم به ذکر است، محورهای مذکور دارای زیر بخش‌های اساسی است که در تصویر زیر قابل مشاهده می‌باشد

 

یکی از ویژگیهای مهم این کنگره ایجاد زبان مشترک میان رشته ایی مابین متخصصین مختلف بالینی و علوم محاسبات با استفاده از برگزاری مدارس تابستانی، ژورنال کلابها و جشنواره‌های دانشجویی میباشد تا شرکت کنندگان بتوانند حداکثر استفاده را از برنامه‌های کنفرانس داشته باشند.

در پایان امید آن میرود تا با برگزاری این کنگره محققان بتوانند با علوم میان رشته ایی بطور کامل آشنایی پیدا کرده و با  متخصصین داخلی و بین المللی این حوزه ارتباط برقرار کنند.

 

  آدرس وب سایت کنگره:   https://event.smums.ac.ir/fa/aims2022

 

دریافت پوستر فارسی 

دریافت پوستر انگلیسی

  • گروه خبری : ریاست

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید