• 1403/02/31 - 14:48
  • بازدید: 531
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاونت بین‌الملل

برگزاری نخستین دوره کلاس‌های آمادگی MHLE

 

طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مورخ 10 آذر 98 مقرر شد کسب نمره قبولی درآزمون زبان انگلیسی MHLE و یا هر مدرک زبان معتبر دیگری برای شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت الزامی گردد.این آزمون که توسط وزارت بهداشت برگزار می‌شود، از این رو با نام  Ministry of Health language Examinationخوانده می‌شود و به‌اختصار آن را MHLE می‌نامند، به منظور ارزیابی سنجش و مهارت زبان انگلیسی داوطلبان در نظر گرفته شده و مدرک آن دارای دو سال اعتبار است.

با توجه به ماموریت دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در جهت ارتقای دانش با برنامه ریزی‌ها و پیگیری‌های به عمل آمده از سوی معاونت بین‌الملل، نخستین دوره آمادگی آزمون MHLE در حال برگزاری است.

دور اول این کلاس‌ها که به صورت فشرده و با همکاری اساتید منتخب و برجسته زبان رشته‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود با توجه به محتوای آزمون شامل چهار بخش مهارت‌های شنیداری، مهارت‌های لغت، درک مطلب و گرامر است. مدت زمان دوره جاری 24 ساعت و طی 4 جلسه در هفته (روزهای شنبه، یک‌شنبه، دوشنبه و چهارشنبه) و به صورت آنلاین بر روی سامانه یادگیری دانشگاه علوم پزشکی هوشمند قابل دسترسی است. پیش ثبت نام کلاس‌های آمادگی آزمون MHLE با استقبال بسیار خوبی از سوی متقاضیان مواجه شد و برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری دور‌های بعدی صورت گرفته است.

آزمون MHLE شش بار در سال توسط سازمان سنجش پزشکی کشور جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان رشته های تخصصی پزشکی و پیرا پزشکی در مقطع دکتری و شاخه های زیر گروه علوم پزشکی در دانشگاه های معتبر داخلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پزشکی کشور برگزار می شود.

 

  • گروه خبری : امور بین الملل
کلمات کلیدی:

تصاویر