• 1402/12/12 - 13:47
  • بازدید: 782
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
امور دانشگاهی

دومین جشنواره کاربرد فناوری های یادگیری در آموزش علوم تشریح

دومین جشنواره کاربرد فناوری های یادگیری در آموزش علوم تشریح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی هوشمند برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند دومین جشنواره آموزشی علوم تشریح، با عنوان: کاربرد فناوری های یادگیری در آموزش علوم تشریح، ۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ با سخنرانی جناب آقای دکتر ثابت معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در مورد اهمیت علوم پایه در آموزش پزشکی و لزوم استفاده از فناوری های نوین در یادگیری علوم تشریح  در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز به کار کرد.

دکتر بابک ثابت معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند و دبیر دبیرخانه پزشکی عمومی وزارت بهداشت در افتتاحیه این جشنواره با اشاره به اهمیت علم تشریح و آناتومی در علوم پزشکی گفت: برای تجلیل از علمی گردهم آمده‌ایم که پایه و اساس طب است. وی هدف این جشنواره را معرفی فناوری‌های جدید یادگیری در حوزه علوم تشریح و اشتراک گذاری یافته‌ها و تجارب گروه‌های آناتومی دانشگاه‌های سراسر کشور در راستای ارتقای آموزش عنوان کرد.

دکتر ثابت علم تشریح را بخشی از علوم پایه در دانشکده های پزشکی عنوان کرد و افزود: علوم پایه تنها جایی است که دانشجویان پزشکی با ترمینولوژی پزشکی آشنا می شوند؛ بنابراین علوم پایه بیش از پیش باید در بحث آموزش دانشجویان پزشکی پررنگتر باشد. وی ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران برگزاری این جشنواره ابراز امیدواری کرد که این جشنواره منجر به اعتلای آموزش علوم پایه شود.

در این جشنواره، از دکتر حکمت فرجپور، عضو هیئت علمی دانشگاه، به خاطر ارائه طرح استفاده از فناوری واقعیت مجازی برای آموزش آناتومی در ترم تابستانی تقدیر به عمل آمد. این طرح نوآورانه که در جشنواره طرح‌های نوین آموزشی برگزیده شد و موفق به دریافت گرنت 10 میلیون تومانی نیز گردید.

در بخش دیگری از این مراسم با حضور جمعی از مسئولان و صاحب‌نظران این حوزه از کتاب کاربرد فناوری‌های یادگیری در آموزش علوم تشریح رونمایی شد.

  • گروه خبری : امور دانشگاهی

تصاویر