• 1401/06/09 - 12:31
  • بازدید: 1016
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی هوشمند مطرح کرد

در حوزه آموزش پزشکی، به بحث بین‌المللی سازی کمتر توجه شده است

دومین روز پخش همزمان همایش انجمن آموزش پزشکی اروپا، با حضور دکتر سید احمد احمدی، معاون امور بین الملل در دانشگاه علوم پزشکی هوشمند، برگزار شد.

دکتر احمدی با بیان اینکه  حضور دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، با سایر رشته‌هایی که در کشور هستند تفاوت بنیادی دارد، گفت: توجه دانشگاه‌های بزرگ می بایست به اعتبار بخشی بین‌المللی معطوف شود. اعتبار بخشی بین‌المللی می‌تواند در بعد اعتبار بخشی دانشگاه‌ها در وزارت علوم و نهادهای نظیر آن در کشورهای دیگر بسیار موثر واقع شود.  

معاون امور بین‌الملل همچنین اظهار کرد: در بحث اعتبار بخشی داخلی بین حوزه آموزشی و بیمارستانی هم شکاف وجود دارد. بیمارستان‌ها از سوی دفتر نظارت بر امور درمان ملزم به اعتبار بخشی شدن هستند چون رتبه خود را از آنجا دریافت می کنند. در وزارت‌خانه هم در بخش آموزش، اعتباربخشی انجام می شود. علی رغم اینکه هر دو در یک نهاد اعتباربخشی می شوند، اما نیاز است به این نکته اشاره شود که در حوزه آموزش پزشکی می‌توان محورهایی را به اعتبار بخشی افزود و ارتباط دوگانه‌ای بین این دو برقرار شود. این مساله می‌تواند در ابعاد آموزش و درمان موثر باشد و  هم به دریافت کنندگان و ارائه کنندگان خدمات کمک کند.

  • گروه خبری : امور بین الملل
کلمات کلیدی:

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید