• 1403/03/22 - 08:09
  • بازدید: 254
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاونت بین الملل

ششمین نشست کارگروه بین‌المللی‌سازی آموزش علوم پزشکی

 

با پیگیری‌های معاونت بین‌الملل، دانشگاه علوم پزشکی هوشمند به عنوان یکی از دانشگاه‌های کلان مناطق ۱۰ آمایشی کشور محسوب شده و به عضویت کارگروه بین‌المللی‌سازی آموزش علوم پزشکی درآمده است.

در همین راستا، ششمین نشست کارگروه بین‌المللی‌سازی آموزش علوم پزشکی کلان منطقه ۱۰ آمایشی سلامت کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد. این نشست با هدف بررسی و ارتقای برنامه‌های بین‌المللی‌سازی در حوزه آموزش علوم پزشکی و تبادل نظر در خصوص راهکارهای جدید برای تقویت همکاری‌های بین‌المللی برگزار شد.

در این گردهمایی، دکتر شعبانی، دبیر کارگروه، دکتر شریف کاشانی، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر سید احمد احمدی، معاون بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی هوشمند و دیگر اعضای محترم کارگروه حضور داشتند.

دکتر احمدی در سخنان خود تأکید کرد که دانشگاه علوم پزشکی هوشمند به عنوان یک دانشگاه مستقل، وظایف و ماموریت‌هایی از سوی وزارت بهداشت دریافت کرده است. وی همچنین به استفاده از ساز و کارهای آموزش مجازی برای فراهم‌سازی بستر مناسب آموزشی اشاره کرد.

دکتر احمدی همچنین افزود که در ترم تابستانی، به صورت ترکیبی حدود ۶۸۰ دانشجوی غیرایرانی پذیرش شده‌اند. وی اعلام کرد که دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در سال جاری امکان پذیرش دانشجو در ترم تابستانی و برگزاری دوره‌های بین‌المللی در حوزه آموزش پزشکی و دوره‌های کوتاه مدت پودمانی را فراهم کرده است.

این نشست با حضور متخصصین برجسته و مسئولین حوزه آموزش پزشکی، به تبادل نظر در خصوص راهکارهای جدید برای تقویت همکاری‌های بین‌المللی و بررسی راهکارهای ارتقای برنامه‌های بین‌المللی‌سازی اختصاص داشت. از مهم‌ترین مباحث مطرح شده در این نشست می‌توان به ایجاد بسترهای مناسب برای پذیرش دانشجویان خارجی و تقویت همکاری‌های بین‌المللی اشاره کرد.

  • گروه خبری : امور بین الملل
کلمات کلیدی:

تصاویر