واحد تولید محتوای الکترونیک

 

 • تولید محتوای الکترونیکی 

به منظور استفاده از برنامههای چند رسانه ای و مالتی مدیا انجام میشود و هدف اصلی آن آموزش دروس برای دانشجویان میباشد. با استفاده از این محتواها دانش جویان میتوانند دروس خود را بصورت صدا، فیلم، پاور پوینت، متن و یا انیمیشن دریافت کنند.

این محتوا به گونه ای تولید میشود که نحوه یادگیری را برای محصلین تسهیل بخشد. گاهی محتوای الکترونیکی میتواند بصورت بازی رایانه ای نیز طراحی شده باشد که تفهیم مطالب را برای کاربر آسان میکند.

خروجی تمامی محتواهای آموزشی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند،  بر اساس یکی از استانداردهای بین المللی، (SCORM) می‌باشد.

 

 •  اقدامات صورت گرفته در قسمت تولید محتوای دانشگاه علوم پزشکی هوشمند متناسب با نیاز های روز:
 1. راه اندازی قسمت VR در استودیو با استفاده از عینک واقعیت مجازی و ضبط محتواهای اموزشی نظیر آموزش آناتومی با برنامه sharecare YOU anatomy
 2. طراحی پوستر  VR با قابلیت رویت با تبلت و تلفن هوشمند
 3. طراحی مجله الکترونیکی یا Online magazine  با قابلیت انتشار در وب
 4. مجله تصویری علوم پزشکی همراه ویدیوها، انیمیشن ها و پادکست ها برگرفته از تحقیقات پزشکی و گزارشات و مقالات علمی
 5. طراحی محتواهای گرافیکی
 6. ساخت موشن گرافیک
 7. طراحی و ساخت گیمیفیکیشن
 8. انعقاد تفاهم نامه با مراکز تخصصی برای تولید محتوا
 9. انعقاد تفاهم نامه یا قرارداد با دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای تولید محتوا
 10. پشتیبانی و نگهداری استودیوهای صدابرداری و ضبط فیلم
 • انواع محتواها

با توجه به نوع درخواست متقاضی محتواها در فرمت های مختلف تولید می شوند. از جمله می توان به پادکست صوتی، محتواهای صدای همزمان شده با اسلاید بر روی پلیر قابل کنترل، فیلم‌های آموزشی با استودیوهای مجازی، کلیپ های آموزشی کوتاه، سی دی مالتی مدیا، تیزر و تولید و تدوین محتوا بر اساس استاندادهای روز دنیا و ... اشاره  نمود.

از جمله محتواهایی که برای آموزش دانشجویان پزشکی و یا بازآموزی پزشکان، پرستاران، بهیاران و ... در این مجموعه تولید شده است، می توان به محتواهای دندانپزشکی، اصول و مبانی مدیریت خطر بلایا و حوادث، محتواهای آموزش پزشکی خانواده و پزشکان عمومی، محتواهای پژوهشگاه غدد و متابولیسم، محتواهای آموزش مجازی برنامه کودک سالم (معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، واحدهای ترم تابستان، مجموعه آموزشی نظام اداری در حوزه سلامت (معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)، محتواهای مرکز آموزش و پژوهش بیماری های پوست و جذام، محتواهای معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دوره پودمانی انفورماتیک پرستاری، طب سنتی، محتواهای تاب آوری کسب و کارهای دانش بنیان در پاندمی کووید 19، محتواهای دپارتمان سنجش و ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند، محتواهای آموزش و مشاوره به بیمار در داروخانه، محتواهای مقدمات کارآفرینی و کسب و کار دانش بنیان، فوریت های مامایی، محتواهای بیمه سلامت، محتواهای اخلاق پزشکی و ... اشاره نمود.