• 1403/02/13 - 12:00
  • بازدید: 783
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
ریاست

بیست و پنجمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تمرکز ما استفاده از آزمایشگاه های مهارتی و شبیه سازها در علوم پزشکی و استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی است، گفت: در حوزه ادغام هوش مصنوعی و تکنولوژی های نوین، اقدامات بزرگی صورت گرفته است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند، دکتر بهرام عین‌اللهی در بیست و پنجمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و اختتامیه هفدهمین جشنواره شهید مطهری در مرکز همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران که در 12 اردیبهشت ماه 1403 برگزار شد؛ ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله مطهری و تبریک روز معلم اظهار داشت: نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و دنیا پیشتاز است و افتخاری بزرگ رقم زده است.

وی با بیان اینکه روند آموزش علوم پزشکی در دنیا در سال ۲۰۲۴ تاکید بر آموزش بالینی مبتنی بر جامعه بوده است، افزود: ادغام هوش مصنوعی و تکنولوژی نوین در حال حاضر در جهان مطرح و جمهوری اسلامی ایران نیز در این زمینه، کارهای بزرگی انجام داده است.

 دکتر عین اللهی دستاوردهای علوم پزشکی و حوزه سلامت را موجب افتخار ملی و بین المللی دانست و گفت: یکی‌ از دلایل موفقیت نظام سلامت ادغام آموزش و درمان در سال ۱۳۶۵ است چرا که آموزش را متناسب با نیاز بهداشت و درمان جامعه قرار داده و توانسته ایم تحولی در آموزش و درمان ایجاد کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت مشارکت بیشتر دانشجویان در عرصه های خدماتی و تحقیقاتی، یادآور شد: تمرکز ما استفاده از آزمایشگاه های مهارتی و شبیه سازها در علوم پزشکی، استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی و مهارت های آموزشی از راه دور است و توانمندسازی اساتید، اعضای هیات علمی و بکارگیری روش های نوین سنجش و ارزیابی از جمله مواردی است که باید در آموزش علوم پزشکی تجلی پیدا کند.

 دکتر عین اللهی با تاکید بر اینکه هوشمندسازی باید در همه دانشگاه های علوم پزشکی مورد توجه قرار گیرد، به تصویب آیین نامه دستیاری اشاره کرد و همچنین پیاده سازی فناوری جدید و نوین در آموزش پزشکی و رسیدن به مرجعیت علمی مدنظر ما قرار دارد.

  • گروه خبری : ریاست,رویدادها

تصاویر

اطلاعیه‌ها

آرشیو