معاونت زیرساخت

معرفی
  • معرفی
  • ساختار سازمانی
  • اهداف کلان
  • دستاوردها
  • مسئول دفتر

یکی از ارکان فعالیت در حوزه فناوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات، رکن زیرساخت است. این رکن وظیفه بسترسازی برای انجام سایر فعالیت‌ها را برعهده دارد.

از ابتدای شکل‌گیری دانشگاه علوم پزشکی هوشمند، بنیانگذاران به این مهم توجه ویژه‌ای داشته و در ساختار این دانشگاه، معاونت امور زیرساخت را مد نظر داشتند.

گستردگی فعالیتها در توسعه هوش مصنوعی و آموزش مجازی در کشور، نیازمند بستر سخت افزاری و نرم افزاری مناسب است. تدارک این زیرساخت علاوه بر نیروی انسانی متخصص و صرف زمان زیاد، هزینه قابل توجهی نیز در بر دارد.

براین اساس با توجه به محدودیت دسترسی به نیروی انسانی متخصص و با هدف صرفه جویی در وقت و هزینه، تامین زیرساخت‌های مشترک مورد نیاز نظیر پلتفرم‌های ملی آموزشی و درمانی، استودیوی استاندارد تولید محتوای آموزشی الکترونیکی، تولید محتواهای دیجیتال مشترک، تامین سرورهای مورد نیاز، تامین پنهای باند مناسب و ... برای فعالیت‌های آموزش مجازی و هوش مصنوعی در مراکز دانشگاهی علوم پزشکی کشور، به عهده معاونت امور زیرساخت دانشگاه علوم پزشکی هوشمند گذاشته شده است.

اطلاعات تماس
  • 88504056 داخلی 106 41134 داخلی 301-302
  • IT@smums.ac.ir
سرپرست معاونت
دکتر هانیه زهتاب هاشمی

دکتر هانیه زهتاب هاشمی

واحدها
اخبار و اطلاعیه ها
دسترسی سریع
سامانه ها
مدیریت یادگیری نوید هوشمند

مدیریت یادگیری نوید هوشمند

سیستم میریت یادگیری الکترونیکی (LMS یا Learning Management System) متمایز و کامل

سیستم های مدیریت یادگیری (LMS یا Learning Management System) زیرساخت کلیدی و ضروری برای استقرار و توسعه یادگیری الکترونیکی محسوب می شوند. این سیستم های نرم افزاری امور مربوط به به کارگیری، ثبت نام، ‌مدیریت، پیگیری، ارزشیابی، ارائه برنامه ها، ‌برقراری تعامل بین فراگیران و محتوای برنامه و بین فراگیران و استادان را انجام می دهند.

مشاهده
سامانه آموزش مداوم حرفه ای

سامانه آموزش مداوم حرفه ای

ارائه الکترونیک انواع آموزش آکادمیک برای طیف گسترده ای مخاطبان

دانشجویان، کارشناسان، اعضای هیات علمی و متخصصان در دانشگاه های علوم پزشکی کشور می توانند با ثبت نام در این سامانه از انواع آموزش های آکادمیک بهره مند شوند.همچنین مردم عزیز نیز می توانند با مراجعه به بخش های مربوط به آموزش جامعه از انواع برنامه های آموزشی موجود در سایت استفاده کنند.

مشاهده
 مجله تصویری علوم پزشکی

مجله تصویری علوم پزشکی

اولین مجله تصویری علوم پزشکی و هوش مصنوعی در ایران

مجله پزشکی تصویری (J Vis Med / JoVM) اولین مجله تصویری آموزش و پرورش در ایران است که توسط دانشگاه علوم پزشکی هوشمند (SMUMS) منتشر شده است. در این مجله آیتم های ویدئویی، انیمیشن ها و پادکست ها از تحقیقات آموزشی، گزارش ها و مقالات علمی منتشر شده است.

مشاهده
سامانه سپهدا

سامانه سپهدا

نظارت بر فعالیت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در تمامی ابعاد سند جامع هوشمندسازی دانشگاه‌ها

سامانه پایش هوشمندی دانشگاه های علوم پزشکی (سپهدا)، یک راهکار هوشمند سازمانی است که به طور خاص برای دستیابی به اهداف طرح دولت هوشمند طراحی شده است. هدف این سامانه نظارت بر فعالیت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی در تمامی ابعاد سند جامع هوشمندسازی دانشگاه‌ها می باشد.

مشاهده
سایر سامانه ها