ریاست دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

معرفی
  • دکتر حسن بختیاری

  • سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هوشمند
  • عضو محترم هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان
  • فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان
  • خانم فراهانی : 41134- داخلی 501 و 502 , 88504056- داخلی 128
ریاست
دکتر حسن بختیاری
  • برنامه راهبردی دانشگاه
  • روسای پیشین
دکتر ناصر استاد

دکتر سید ناصر استاد

1394تا 1400
دکتر آرش خجسته

دکتر آرش خجسته

اسفند 1400 تا اردیبهشت 1403

دانشگاه علوم پزشکی هوشمند به‌عنوان اولین و تنها دانشگاه تخصصی در زمینه یادگیری الکترونیکی و فناوری­ های نوین در حیطه آموزش و یادگیری در ایران در سال 1394 تحت عنوان دانشگاه علوم پزشکی مجازی با هدف تمرکز بر آموزش مجازی و روش ­های آموزشی مبتنی بر فناوری‌های نوین و توسعه برنامه ­های اختصاصی فضای مجازی تاسیس گردید.  

این دانشگاه به‌عنوان متولی اصلی توسعه هوش مصنوعی در حوزه سلامت و آموزش پزشکی و نیز آموزش مجازی در کشور، با اقدامات خود در توسعه بهره ­مندی از فناوری هوش مصنوعی حوزه سلامت می‌تواند ضمن محقق نمودن عدالت آموزشی در کشور، زمینه لازم برای تحول علوم پزشکی با رویکرد نظام نوآوری و برنامه ریزی برای دستیابی به مرجعیت علمی در علوم، فنون و ارائه خدمات پزشکی و تبدیل ایران به قطب پزشکی منطقه آسیای جنوب غربی و جهان اسلام را فراهم نماید.

دانشگاه علوم پزشکی هوشمند با تشکیل کمیته ­های اختصاصی ملی، گروه ­های علمی و پژوهشی متخصص و تاسیس زیرساخت­های فناورانه در رابطه با هوش مصنوعی رهیافت مناسبی برای حل دو مسئله جدی 1) تببین جایگاه و نقش هوش مصنوعی و ایجاد رویه­ هایی برای تعیین میزان دقت و کارایی این سامانه­ ها و 2) مدیریت و یکپارچه سازی داده ­های پزشکی براساس قواعد و قوانین جاری کشور و حفظ حقوق گیرندگان خدمات سلامت، ارائه خواهد کرد.

تعاملات داخلی و لزوم همکاری کارشناسان و متخصصین مختلف در سطوح بالا اعم از آموزشی، پژوهشی ، بهداشتی و درمانی و نیز امور اداری، مالی، فنی و اخلاقی، موجب پیچیدگی فعالیت‌های سازمانی در دانشگاه می‌شود. از سوی دیگر فعالیت بهینه در دانشگاه لزوم هماهنگی با سازمان‌های متعدد و حوزه‌های مختلف، داشتن برنامه‌ای منسجم بر پایه‌ی قوت‌ها و کاستی‌ها، مخاطرات و فرصت‌ها و در نهایت آرمان‌ها و آرزوها را ضروری می‌نماید. در این راستا برنامه استراتژیک تلاشی است منسجم برای جلب نظر تمامی کارکنان، مدیران، اعضای هیات علمی، ذی نفعان، و ارتقای مشارکت سرمایه‌های انسانی جهت عبور از تمامی مشکلات و دستیابی به اهداف عالی دانشگاه و نظام سلامت تا با تبیین چشم انداز دانشگاه در افق بلند مدت زمینه را برای فعالیت‌های مدون و هدفمند و نیز تمرکز منابع انسانی، مالی، زیرساختی و فناوری در جهت دستیابی به اهداف کلان دانشگاه و جامعه فراهم نماید.

 

برنامه استراتژیک 4 ساله دانشگاه علوم پزشکی هوشمند تدوین سال1401

 

حوزه ریاست

هیات امنا

مشاهده

هیات رییسه

مشاهده

امور حقوقی

مشاهده

حراست

مشاهده

دفتر ریاست

مشاهده